+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Güzellik - Bakım Forumunda Elma sirkesi sivilce tedavisi için nasıl kullanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Elma sirkesi sivilce tedavisi için nasıl kullanılır
  Elma sirkesi sivilce tedavisi için nasıl kullanılır

  elma-sirkesi-sivilce-tedavisi-i-in-nas-l-kullan-l

  Besin maddesi olarak kullanılan elma sirkesi aynı zamanda kozmetik amaçlar için de kullanılmaktadır. Bunun için özellikle doğal ve ev yapımı elma sirkesi kullanmanın faydalı olacağını vurgulamalıyız. Ancak ortalama 1 ay zaman gerektiren evde elma sirkesi yapma fırsatınız yoksa bu durumda organik elma sirkesi satın alarak sivilce tedavisi için kullanmanızı öneriyoruz.

  Elma sirkeli sivilce maskesi nasıl yapılır.

  Elma sirkesini saf haliyle ciltte kullanmak cildinizde kızarıklık ve tahriş, kaşıntı, kabarma gibi şikayetlere neden olabilir. Bu şikayetler geçici olup kısa sürede cildiniz normale dönecektir. Ancak elma sirkesi yüze sürülecek ise su ile 1/5 veya 1/10 oranında seyreltilerek uygulanır ise yüzde kızarma ve kaşınma gibi yan etkiler oluşturmayacaktır. Sabah ve akşam günde 2 kez yüze sürülen elma sirkesi kürünü 3*4 günden daha fazla yapacaksanız 3 er günlük aralar vererek uygulayınız. Mevsiminde taze çilek ezilerek elma sirkesi ile karıştırılır ve yüz maskesi olarak uygulanırsa bu cilt bakım maskesi de sivilce geçirici etki oluşturacaktır.

  Elma sirkeli cilt bakımı maskesi 2-3 saat süreyle yüzde tutularak iyice cilde nüfuz etmelidir. Bu sayede sivilcelere neden olan bakteriler elma sirkesi ve çilekte bulunan anti mikrobiyal yani bakteri öldürücü bitkisel enzimler tarafından etkisiz hale getirilecektir. Özellikle uyumadan 2*3 saat evvel uygulanabilecek bir sivilce maskesi kürü olan çilek-elma sirkesi karışımı ile sivilcelere çözüm bulmanın yanında cildi nemlendirici bir etki de sağlanacak ve ciltteki kapalı gözenekler açılarak cildin daha rahat nefes alması sağlanacaktır.

  Maske ılık su ile durulanarak kaldırıldıktan sonra cildinize bir nemlendirici krem veya losyon sürerek ertesi güne daha canlı ve dinlenmiş bir cilt ile başlayabilirsiniz.

  Suna Dumankaya’dan Elma Sirkesi ve Limon Suyu ile Sivilcelere Doğal Çözüm

  Gereken Malzeme:

  1 çay kaşığı su
  1 çay kaşığı limon suyu
  2 çay kaşığı sirke

  Elma Sirkesi Sivilceler İçin Cilt Bakımı Kürünün Hazırlanışı ve Uygulanışı:

  Malzemeleri karıştırın ve bu karışımla her gece yatmadan önce cildinizdeki lekeleri silin. Sabah kalkıncada yüzünüzü yıkayın. 2. BANGÜ
  Bayan Üye

  Sirke zaten çok faydalidir mikrop öldürme gücü olduğundan temizliktede kullanilmaktadir cilddede bu özelliğini göstermektedir
+ Yorum Gönder